Perton Ehitus

Pilguheit ajalukku – Wismari 47 hubane kodu Kassisabas

Wismari 47 maja rekonstrueerimislugu on igati märkimisväärne – selliseid ajalooliste hoonete päästmisi näeb linnaruumis järjest harvemini. Üldiselt teevad vanad, väiksed ja lagunenud majad teed suurematele arendustele või on juba lammutatud. Wismari 47 seisab aga uhkelt ja väärikalt Kassisaba puitmajade ansamblis.

Wismari 47 on tänava ja kogu piirkonna üks vanimaid maju. 1880. aastal ehitatud ühekorruselises majas olid varasemalt eluruumid vaid esimesel korrusel, kuhu oli mahutatud 6 pisikest korterit. Katusekorrusel oli vintskap. Aastate jooksul läksid talid ja köied kaduma, kuid see tekitas lisaruumi inimestele. Maja maht on läbi aastate jäänud samaks, kuid nüüd on selles 6 väikese korteri asemel 2 suurt ja mugavat kodu.

Maja sai uue hingamise 2012. aastal, kui Perton Ehitus mahuka rekonstrueerimistöö ette võttis. Ehitusjuht Matti Tilk kirjeldas toona maja seisukorda „ Palju oli veest tingitud niiskuskahjustusi ja mädanikkahjustusi. Ühes korteris oli vahelagi sisse kukkunud, kahjustatud olid ka esimese korruse põrandad. Rekonstrueerimistööde käigus asendasime valdavalt esimese palgirea ning taastasime ja plommisime pehastunud puitosad.“

Hoolimata maja avariilisest seisukorrast taastati ja taaskasutati nii palju maja ajaloolisi detaile kui võimalik. Eraldi võiks esile tuua enam kui 130 aasta vanused akende piirdelauad, puitkarniisi ja paekivist sokli. Nagu kõik Perton Ehituse kodud sai ka Wismari 47 maja uued ja energiasäästlikud tehnosüsteemid. Asjatundlikult teostatud rekonstrueerimistööd tõid meile 2012. aastal Tallinna kultuuriväärtuste ameti tänukirja.

Soovid näha rohkem Perton Ehituse loodud uusi kodusid ja rekonstrueeritud miljööväärtuslikke hooneid? Vaata meie tehtud töid SIIN

Tagasi

Vaata ka meie teisi projekte

AITÄH, OLED LISATUD MEIE UUDISKIRJA SAAJATE NIMEKIRJA.

Selleks, et Sinuni jõuaks vaid Sulle oluline info, palun täpsusta, millisest kinnisvarast oled huvitatud.

EESMÄRK

Tubade arv

(märgi ära kõik sobivad valikud)

Rõdu

Asukoht

(märgi ära kõik sobivad valikud)

Lisainfo

Soovid rohkem infot meie uute arenduste kohta?

  • Võtame sinuga ühendust, kui tulemas on uus projekt.
  • Ole esimeste seas ja Sul on rohkem valikuvõimalusi