Perton Ehitus

Perton Ehitus OÜ arendusele omistati Aasta Kivikatus 2015 tiitel.

7.aprillil 2016. aastal kuulutati Eesti Ehitab messil välja Aasta Katus 2015 laureaadid.

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu poolt korraldatud konkursil Aasta Katus 2015 võisteldi taas neljas kategoorias: kivikatus, plekk-katus, lamekatus ja rahvuslik katus. 

Konkursile võis esitada ajavahemikus 2014–2015 valminud töid. Eesmärk oli propageerida korrektset katuseehitust, hinnata häid meistreid ja tuua nende oskusi avalikkuse ette.

Aasta kivikatuse kategoorias tuli esikohale Perton Ehitus OÜ Tina 26 ajalooline korterelamu Tallinna kesklinnas. Katuse puhul oli suurimaks katsumuseks suur hulk katuse erinevaid tasapindu, neelusid, katuseaknaid ja teisi detaile.

Aasta Katuse konkurss toimub iga kahe aasta tagant ja töid saab esitada sellele eelneva kahe aasta jooksul valminud katusetööde hulgast.

Tina 26 juugendvilla puhul on tegemist arhitektuurimälestisega ja korterites restaureeriti palju erinevaid ajaloolisi detaile (aknad, uksed, kamin-ahjud, põrandakatted jne). Tihedaruudulise raamijaotusega aknad, kumerad ja polügonaalsed ärklid, kõrge mansardina lahendatud teine korrus ning võimas trepp peaukse ees annavad hoonele ajatult idüllilise ilme. Ehitustööde üks eesmärke oli taastada hoone pisiasjadeni stiilipuhtad interjöörid. Ehitus- ja restaureerimistööde tegemisel võeti aluseks muinsuskaitse eritingimused.

 

Tagasi

Vaata ka meie teisi projekte

AITÄH, OLED LISATUD MEIE UUDISKIRJA SAAJATE NIMEKIRJA.

Selleks, et Sinuni jõuaks vaid Sulle oluline info, palun täpsusta, millisest kinnisvarast oled huvitatud.

EESMÄRK

Tubade arv

(märgi ära kõik sobivad valikud)

Rõdu

Asukoht

(märgi ära kõik sobivad valikud)

Lisainfo

Soovid rohkem infot meie uute arenduste kohta?

  • Võtame sinuga ühendust, kui tulemas on uus projekt.
  • Ole esimeste seas ja Sul on rohkem valikuvõimalusi